MOKSLEIVIŲ KONKURSAS „SKAIDRUMĄ KURIAME KARTU“

Spalio 25 d. – lapkričio 17 d. vyko nacionalinis antikorupcinio švietimo konkursas moksleiviams „Skaidrumą kuriame kartu 2023“, kuriame jau trečią kartą dalyvavo mūsų mokyklos 10 klasės mokiniai su mokytojomis Vida Beresniene, Jolanta Alsyte ir Aušra Juščiene. Konkursą inicijavo Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT). Konkurso tikslas – ugdyti antikorupcines mokinių nuostatas, skatinti aktyviai domėtis savo, kaip piliečio, vaidmeniu, valstybės ir pasaulio situacija, perprasti svarbiausius skaidrumo principus, kurie yra stiprios, teisingumu ir pasitikėjimu grįstos valstybės pagrindas. 2023 m. konkurso tema – skaidrumas ir netolerancija korupcijai. Konkurso metu mokiniai atliko dvi užduotis: individualiai išsprendė keturių lygių testą skaidrumozenklelis.lt. ir kartu su bendraklasiais atliko kūrybinį darbą –  sukūrė filmuką „Nusirašinėjimui – NE!“. Konkurso metu mokiniai ne tik įgijo žinių apie skaidrumą ir kodėl jis yra svarbus, bet ir patobulino komandinio darbo įgūdžius.

Sausio pradžioje mokyklą pasiekė siunta iš STT: komanda apdovanota LR STT direktoriaus Lino Pernavo padėkos raštu už išskirtinį pasirodymą konkurse, o kiekvienas dalyvis gavo po asmeninį ženklelį ir saldainių dėžutę „Antikorupcinės piliulės“.