PILIETIŠKUMO IR GYNYBOS ĮGŪDŽIŲ KURSAS

Šį projektą įgyvendina Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS), Krašto apsaugos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Lapkričio 15-17 dienomis mūsų 9 kl. mokiniai dalyvavo Pilietiškumo ir gynybos įgūdžių formavimo veikloje. Šaulių sąjungos atstovai pilietiškumo temą pateikė nenuobodžiai, išradingai, iliustruodami pavyzdžiais. Dalyviai gavo žinių apie ekstremalias situacijas, pirmąją pagalbą, statė palapinę, mokėsi šaudyti, susipažino ir ragavo sausą maisto davinį („kuris visai patiko“). Trečią dieną vykusio 6 km žygio metu jaunuoliai mokėsi išgyventi gamtoje, turėjo galimybę praktiškai pritaikyti mokymų metu įgytas žinias.

Pilietiškumo kursas visiems devintokams paliko daug gerų emocijų, ne vienas norėtų pakartoti. „Be galo esame dėkingi savo instruktoriams Kristinai, Antanui ir Hubertui už šiltą bendravimą ir gerą nuotaiką“ (mokinių atsiliepimai).

Mokykla dėkinga Romualdui Valinčiui, 7 kl. mokinio tėčiui, kuris padarė įžangą į pilietiškumo kursą, pravesdamas pirmąją pamoką.