IŠVYKA Į TURKIJĄ PAGAL ERASMUS+ PROGRAMĄ

Įgyvendinant Erasmus+ projektą 2023-1-LT01-KA122-SCH-000144979 š. m. balandžio 21-27 dienomis mokinių ir mokytojų (vykusių darbo stebėjimo vizito) komanda lankėsi HÜMEYRA ÖKTEN KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ mokykloje, esančioje Adanoje (Turkija).

Mokyklos delegaciją svetingai priėmė minėtos mokyklos mokytojai ir mokinės. Supažindino su mokykla. Stebėjome informatikos, inžinerijos ir biotechnologijų užsiėmimus ir kartu atlikome darbus. Dalyvavome marmurinio meno Ebru užsiėmime ir atliktus darbus parsivežėme namo.  Klausėmės turkiškos muzikos, stebėjome tautiškų šokių šou, žavėjomės turkų tradicinio meno dirbiniais,  šaudėme iš lanko, valgėme tradicinius patiekalus. Lankėmės Adanos provincijos nacionalinio švietimo direktoriaus Hasano Tevke kabinete, kur diskutavome apie Lietuvos ir Turkijos švietimo sistemų panašumus ir skirtumus. Aplankėmė Adanos senamiestį, lankėmės Didžiojoje mečetėje,  ėjome per Karaisali Varda tiltą. Pasivaikščiojome po Yerkopru ir kanjoną. Keliavome į Tarso ir Kapadokijos regionus. Labai patiko Požeminis miestas, Goreme parkas, Fėjų kaminai, Balandžių slėnis. Lankėmės Medresė ir kraštotyros muziejuje, šv. Pauliaus bažnyčioje. Didelį įspūdį paliko kriokliai.

Projekto veiklos buvo labai įdomios ir puikiai organizuotos. Mokiniai ir mokytojai, vykę darbo stebėjimo vizito, grįžo laimingi ir sužavėti, pilni įspūdžių.

Balandžio 30 d. savo patirtimi komanda pasidalino su  mokyklos bendruomene, pristatydami sukurtu filmuku, skaidrėmis ir pasakojimu.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.